Sports On The Schedule for Thursday, Dec. 5


THURSDAY

Boys Basketball

(All times JV with varsity to follow unless noted)

5:45 p.m., Montesano at North Beach.

6 p.m., Rochester C squad at North River varsity.

7 p.m., Wishkah at South Bend (Varsity only).

7:15 p.m., Lake Quinault at Ocosta (Varsity only).

Girls Basketball

5:45 p.m., Napavine at Raymond.

5:45 p.m., Willapa Valley at Adna.

5:45 p.m., Lake Quinault at Ocosta (Varsity only).

FRIDAY

Boys Basketball

(All times JV with varsity to follow unless noted)

4 p.m., Tacoma Baptist at Willapa Valley (co-ed quadrupleheader begins)

5:45 p.m., Hoquiam at Aberdeen.

7 p.m., Wishkah at Evergreen Lutheran.

TBA, Taholah and Lake Quinault at Trout Lake Tournament.

Girls Basketball

4 p.m., Tacoma Baptist at Willapa Valley (co-ed quadrupleheader begins).

5:30 p.m., Wishkah at Evergreen Lutheran.

5:45 p.m., Montesano at North Beach.

5:45 p.m., Centralia at Elma.

5:45 p.m., Ocosta at Rochester.

TBA, Taholah and Lake Quinault at Trout Lake Tournament.

SATURDAY

Wrestling

10 a.m., Hoquiam at Aberdeen Kickoff Classic.

10 a.m., Hoquiam and Elma girls at Yelm Jump-On-In Ladies Classic.

10 a.m., Elma at Forks Invitational.

10 a.m., North Beach and Willapa Harbor at Ocosta Invitational.

Girls Basketball

5:30 p.m., Mary M. Knight at Wishkah.

5:45 p.m., Hoquiam at South Bend.

TBA, Taholah and Lake Quinault at Trout Lake Tournament.

Boys Basketball

TBA, Taholah and Lake Quinault at Trout Lake Tournament.

7 p.m., Mary M. Knight at Wishkah.

C.C. Men’s Basketball

5 p.m., Peninsula Pirate Classic: Grays Harbor College vs. Blue Angels.

Youth Soccer

10 a.m., Recreational Cup Tournament at Aberdeen (Stewart Field): Montesano Renegades vs. Port Angeles Intensity (girls).

11 a.m., Receational Cup Tournament at Bainbridge Island (Battle Point Park Field): Harbor Youth Soccer Club Hooligans vs. Bainbridge Island Bulldogs (boys).

11 a.m., Receational Cup Tournament at Vancouver (Luke Jensen Sports Park): Harbor Youth Soccer Club Chivas vs. Vancouver Dragons (boys)

Noon, Recreational Cup Tournament at Aberdeen (Stewart Field): Montesano Wildcats vs. Union Hill Vipers (girls).

1 p.m., Recreational Cup Tournament at Vancouver (Ogden Elementary School): South Beach Wildcats vs. Vancouver Screamers (girls).

2 p.m., Recreational Cup Tournament at Aberdeen (Stewart Field): Elma/McCleary Dynamite vs. Kickin’ Kangaroos (girls).

 

Rules for posting comments